Соларна улична светлина

Соларна улична светлина Добавувач и производител во Taiwan.
Ние произведуваме, снабдување и извоз на прилично широк спектар на Соларна улична светлина со фабрика во Taiwan Овие производи се исто така прилагодени според специфичните барања на нашите Myriads на клиенти и клиенти на светот. Ние ги користиме најсоодветните материјали, производствени процеси, во изработка на овие сигурни, естетски производи.
Купете го најдоброто Соларна улична светлина, треба да знаете за највисок квалитет на Соларна улична светлина производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
Ние сме во можност да обезбедат квалитет

Соларна улична светлина

со за вашиот убав внимание и очекуваме вашите љубезно истрага наскоро. Ако ви треба било која услуга од нас, ние ќе се потрудиме да ви услуга со цел да имаат шанса да bulid бизнис coopeation со вас.
  • Соларна улична светлина - 4-2
Соларна улична светлина
модел - 4-2
Соларни улични светла Соларни светла 170W DC квалитет Производител во Тајван
LED соларни улични светла
Елиминирајте ги проблемите со жици и искористете ја неограничената сончева светлина,напојувајте го вашето улично светло со
сончева енергија.Автоматско светло по зајдисонце и пред-програмското светло вклучено на време.Лесно е,заштеда на енергија и мало одржување.

Модел:
1.Материјал за покривање:Алуминиумска легура
2.Светлина:Керамички метал халид светилка 70W*1
3.Транспарентна обвивка:Калено стакло,Отпорност на високи температури,Анти-овен
4.Степен за заштита:IP65
5.Светлосен флукс:3200 lm

Светлосен пол:
1.Употреба на вратило∮ =4”x4.2t над галванизиран челичен столб
2.Основна плоча изработена од челична плоча од 20 Т
3.Решетка за монтирање на соларни панели изработена од аголен челик 50x50-4 т
4.Контролна кутија направена со помош на SS41P-1.5 т галванизиран челик

Завртка за основање:
&Пси;25x 1000 Основа завртка

Контрола на моќност;
1.Систем за собирање енергија:Соларен модул 170W x1pc,Vmp=18 V,Imp=9.44А,Димензии 668 x 1330 x 35 mm
2.Складирање на енергија:Силиконска батерија 12V,80 АХ*2 парчиња
3.Контролор за полнење:
o Автоматско вклучување кога зајдисонце
o Самопоставување на светлото на време
o Заштита од батеријата преку полнење и празнење
4.Светло на време:Автоматски дневно вклучување на светлото кога зајдисонце,за 6 часа

Големина
1.Вкупна висина на столбот-6 милиони
2.Висина на монтирање на светилка 5M

Други
1.Површината на столбовите се справува со жешко-поцинкување со натопи,изгледот се занимава со технологија за премачкување во прав,а бојата треба да се нарача посебно.
2.Соларните панели треба да се монтираат свртени кон југ во правец на сонцето и треба да избегнуваат засенчување.
3.Гаранцијата на производот:1 година.
Inquire Now
производи Листа
Соларни улични светла Соларни светла 85W DC квалитет Производител во ТајванLED соларни улични светлаЕлиминирајте ги проблемите со жици и искористете ја неограничената сончева светлина,напојувајте ја вашата улична светлина со сончева енергија.Можеме да го приспособиме дизајнот на уличните светилки за вас.Автоматско светло по зајдисонце и пред-програмско светло вклучено на време.Лесно е,заштеда на енергија и мало одржување. Модел:1.Материјал за покривање:Алуминиумска легура2.Светлина:Керамички метал халид светилка 70W*13.Транспарентна обвивка:Калено стакло,Отпорност на високи температури,Анти-овен4.Степен за заштита:IP655.Светлосен флукс:3200 lm Светлосен пол:1.Употреба на вратило∮ =4”x4.2t над галванизиран челичен столб2.Основна плоча изработена од челична плоча f 20T3.Решетка за монтирање на соларни панели изработена од аголен челик 50x50-4 т4.Контролна кутија направена со помош на SS41P-1.5 т галванизиран челик Завртка за основање: &Пси;25x 1000 Основа завртка Контрола на моќност;1.Систем за собирање енергија:Соларен модул 85W x1pc,Vmp=18 V,Imp=4.72А,Димензии 668 x 697 x 35 mm2.Складирање на енергија:Силиконска батерија 12V,80 АХ*2 парчиња3.Контролор за полнење:o Автоматско вклучување кога зајдисонцеo Самопоставување на светлото на времеo Заштита од батеријата преку полнење и празнење4.Светло на време:Автоматски дневно вклучување на светлото кога зајдисонце,за 6 часа Големина1.Вкупна висина на столбот-6 милиони2.Висина на монтирање на светилка 5M Други1.Површината на столбовите се справува со жешко-поцинкување со натопи,изгледот се занимава со технологија на премачкување во прав,а бојата треба да се нарача посебно.2.Соларните панели треба да се монтираат свртени кон југ во правец на сонцето и треба да избегнуваат засенчување.3.Гаранцијата на производот:1 година.
Соларни светла со висок квалитет 39 LED квалитет Производител во ТајванВОСПИТНО-39 LEDВисококвалитетни соларни светла,Најдобри зделки за соларно осветлување,Соларни надворешни светла напојувани од соларни панели со висока ефикасност,Најпродавана во Европа и Америка Соларна градинарска светлина,Соларните светла за двор не треба да влечат жици на отворено,соларни пејзажни светла имаат столбови од нерѓосувачки челик не се плашат од дожд.Сончевите светла користат сончева светлина како извор на енергија,ја претвора енергијата на сончевата светлина во електрична енергија,а потоа во светлосна енергија,енергија-зачувува,и заштита на животната средина.Спецификации на производот:1.6v 120ma 0.72w соларен панел2.3.Литиумска батерија од 6v 3000mah3.Материјал:нерѓосувачки челик+ABS пластика4.Тежина:1 кг(вклучувајќи го и пакувањето)5.Метод на фиксирање:дел за стигма,колона дел,вметнување на дел,дел од полицата6.Вид на светлина:жолта топла светлина/бела светлина7.Време на осветлување:8-10 часа во пролет и летоЕсен и зима 6-8 часаКарактеристики:Безбедност при употреба:Повеќето сончеви светла се со ниски DC-независни напонски системи за производство на електрична енергија,а нивниот напон е во рамките на безбедниот напонски опсег на човечкото тело.Како да се користи:Овој производ може да го направи вашиот двор полн со елегантно расположение.Ако се стави на балконот од куќата,исто така може да ја направи просторијата топла и пријатна.Отворете го абажурот кога го користите за прв пат,вклучете го прекинувачот,и на место под сончева светлина.Ве молиме имајте предвид дека положбата на соларниот панел на светилката е дизајнирана да биде наклонета на наклон од 15 степени,а наклонетата страна треба да биде свртена кон положбата озрачена од сонце,што е корисно за перформансите на соларниот панел. [Потсетник]Копчето за прекинувач мора да биде вклучено во текот на денот и ноќта,и нема потреба да го исклучувате прекинувачот во текот на денот,во спротивно,производот нема да се полни сам во текот на денот;енергијата на сончевата светлина се претвора и се складира секој ден, го одредува времето на осветлување во текот на ноќта;ќе го следи сонцето Интензитетот на светлината,корисникот’географска локација,временските услови и годишните времиња се разликуваат;како што зимската сончева светлина станува послаба,соодветно ќе се скрати времето на осветлување на соларните светилки;може да се полни и во дождливи и облачни денови,по можност со сонце.
LUCI Надворешни соларни светла Водоотпорни преносливи-Боја оригинален квалитет производител во ТајванЛУЦИ-бојаКарактеристика на производот:Оваа боја-менување на водоотпорна преносна светилка е погодна за големи и мали празнични забави.Може да лебди и во базенот за да ја разубави атмосферата,зголемете ја атмосферата на танцовите забави,разбудете ја атмосферата на ноќни активности за трчање по патишта,верски прослави,или да се користи за деца’игри и едукација за животната средина.Може да се користат пикници за кампување на отворено за да се зголеми атмосферата,неверојатно,апсолутно безбедно сончево надворешно светлоСоларната светлина не треба да ја замени батеријата,може да се полни кога има сончева светлина,и нема истекување на течност од батеријата за да го оштети производот.Водоотпорното соларно камперско светло IP67 може да влезе во водата до длабочина од 1 метар.Многу е погоден за активности на отворено.Може да се полнат и сончева светлина и внатрешни светилки.Може да се полни 8 часа и може да свети 6-12 часа.10 ултра-светли LED диоди,вклучувајќи девет-режим на осветлување на сегменти:менувајте ја бојата во исто време за секој случај,и по деветти пат ќе стане светло за циклусОсветленоста и времето на користење се над очекувањата,и потребни се само неколку секунди за да се надуе при употреба и да се компресира за време на складирањето.Полесни,поудобно за носење,и издржливи.Дизајн: &бик;Тежина 113 грама &бик;Поставете водоотпорен до 1 метар &бик;Соларни панели,вградени се батерии и LED светла &бик;Девет-сегментно осветлување:сменете ја бојата за секој случај,а деветтиот пат ќе се претвори во светло за циклус &бик;Преклопен и проширување:Дијаметар од 13 см,2.6 cm повлечена висина,11.5 cm расклопена висина &бик;Водоотпорен и отпорен на прав IP67 степен &бик;Областа на зрачење на​​14 квадратни метри &бик;10 супер светли LED светлаПолнење: &бик;Траење на литиумската батерија од 300~500 пати(повеќе од 2 години секојдневна употреба) &бик;Анти-уред за заштита од преполнување &бик;Анти-прекумерна струја,анти-уред за заштита од краток спој &бик;Користете вообичаени светла за да останете вклучени 12 часа(треба целосно да се наполни на сонце 8 часа) &бик;Може да се полни под сончева светлина и сијалици(се препорачува директна сончева светлина)Големина: &бик;Проширување на надувување-13.5 см(дијаметар) *12.5 см(висина) &бик;Компресирано складирање-13.5 см*2cm пакување(1 парче)13.5*2cm &бик;Тежина:Пакување од 200гр(една група вклучувајќи и пакување) &бик;Време на полнење:8 часа за целосно полнење на батеријата,време на осветлување:6-12 часа
LUCI Надворешни соларни светла Водоотпорни преносливи-бел Производител со оригинален квалитет во ТајванЛУЦИ-ОригиналенКарактеристика на производот:Светот’првата соларна LED светилка,едноставен и текстуриран дизајн,неверојатно,апсолутно безбедно сончево надворешно светло.Соларната светлина не треба да ја замени батеријата,може да се полни кога има сончева светлина,и нема истекување на течност од батеријата за да го оштети производот.Осветленоста е посветла од другите стилови.Многу е погоден за осветлување и патна сигнализација.Лесен е и лесен за носење.Потребни се само неколку секунди за да се надува и компресира кога е во употреба.Водоотпорното соларно камперско светло IP67 може да влезе во водата до длабочина од 1 метар.Многу е погоден за активности на отворено.Може да се полнат и сончева светлина и внатрешни светилки.Може да се полни 8 часа и може да свети 6-12 часа.10 супер светли бели LED диоди,вклучувајќи три режими на осветлување:нормална осветленост,супер-светла,и трепкање.Дизајн: &бик;Тежина 113 грама &бик;Поставете водоотпорен до 1 метар &бик;Соларни панели,вградени се батерии и LED светла &бик;Три-сценско осветлување:нормална светлина,супер-силна светлина,трепкачко светло &бик;Преклопен и проширување:Дијаметар од 13 см,2.6 cm повлечена висина,11.5 cm расклопена висина &бик;Водоотпорен и отпорен на прав IP67 степен &бик;Областа на зрачење на​​14 квадратни метри &бик;10 супер светли LED светлаПолнење: &бик;Траење на литиумската батерија од 300~500 пати(повеќе од 2 години секојдневна употреба) &бик;Анти-уред за заштита од преполнување &бик;Анти-прекумерна струја,анти-уред за заштита од краток спој &бик;Користете вообичаени светла за да останете вклучени 12 часа(треба целосно да се наполни на сонце 8 часа) &бик;Може да се полни под сончева светлина и сијалици(се препорачува директна сончева светлина)Големина: &бик;Проширување на надувување-13.5 см(дијаметар) *12.5 см(висина) &бик;Компресирано складирање-13.5 см*2cm пакување(1 парче)13.5*2cm &бик;Тежина:Пакување од 200гр(една група вклучувајќи и пакување) &бик;Големина на надворешната кутија:34*44*68 см,бруто тежина:20 кг(100 групи) &бик;Време на полнење:8 часа за целосно полнење на батеријата,време на осветлување:6-12 часа
LUCI Надворешни соларни светла Водоотпорни преносливи-Производител со топол оригинален квалитет во ТајванЛУЦИ-Топла светлинаКарактеристика на производот:Оваа топла светлина водоотпорна пренослива светилка е погодна за домашна употреба.Се користи за зголемување на романтичната атмосфера во спалната соба и топлата атмосфера во ресторанот.Може да се користи и за зголемување на топлото чувство во дворот.Овој модел е во топла светла боја,што не е блескаво во споредба со моделот со бела светлина.Погоден е и за столни ламби во работната соба.Соларната светлина не треба да ја замени батеријата,може да се полни кога има сончева светлина,и нема истекување на течност од батеријата за да го оштети производот.Водоотпорното соларно камперско светло IP67 може да се полни 8 часа и може да се запали 6-12 часа.10 супер светло жолти LED диоди,вклучувајќи три режими на осветлување:нормална осветленост,супер-светла,и трепкање. Дизајн: &бик;Тежина 113 грама &бик;Поставете водоотпорен до 1 метар &бик;Соларни панели,вградени се батерии и LED светла &бик;Три-сценско осветлување:нормална светлина,супер-силна светлина,трепкачко светло &бик;Преклопен и проширување:Дијаметар од 13 см,2.6 cm повлечена висина,11.5 cm расклопена висина &бик;Водоотпорен и отпорен на прав IP67 степен &бик;Областа на зрачење на​​14 квадратни метри &бик;10 супер светли LED светлаПолнење: &бик;Траење на литиумската батерија од 300~500 пати(повеќе од 2 години секојдневна употреба) &бик;Анти-уред за заштита од преполнување &бик;Анти-прекумерна струја,анти-уред за заштита од краток спој &бик;Користете вообичаени светла за да останете вклучени 12 часа(треба целосно да се наполни на сонце 8 часа) &бик;Може да се полни под сончева светлина и сијалици(се препорачува директна сончева светлина)
LUCI Надворешни соларни светла Водоотпорни преносливи-С.О.S квалитетен производител во ТајванЛУЦИ-С.О.СКарактеристика на производот:Соларната светлина не треба да ја замени батеријата,може да се полни кога има сончева светлина,и нема истекување на течност од батеријата за да го оштети производот.Водоотпорното соларно камперско светло IP67 може да влезе во водата до длабочина од 1 метар,полнење за 8 часа,и може да свети 6-12 часа.Ова соларно LED светло е неопходно за прва помош и може да се користи за светла за вознемиреност и ноќни предупредувања.4-сегментно осветлување:Притиснете еднаш за нормална осветленост.Притиснете двапати за супер светло.Притиснете три пати за трепкање.Притиснете четири пати за црвено светло за да му помогнете на С.О.S режим на трепкање.Осветленоста и времето на користење се над очекувањата,и потребни се само неколку секунди за да се надуе при употреба и да се компресира за време на складирањето.Полесни,поудобно за носење,издржливи.Дизајн: &бик;Тежина 113 грама &бик;Поставете водоотпорен до 1 метар &бик;Соларни панели,вградени се батерии и LED светла &бик;4-сегментно осветлување:Притиснете еднаш за нормална осветленост.Притиснете двапати за супер светло.Притиснете три пати за трепкање.Притиснете четири пати за црвено светло за помош С.О.S трепкачки режим &бик;Преклопен и проширување:Дијаметар од 13 см,2.6 cm повлечена висина,11.5 cm расклопена висина &бик;Водоотпорен и отпорен на прав IP67 степен &бик;Областа на зрачење на​​14 квадратни метри &бик;4 супер светли LED светлаПолнење: &бик;Траење на литиумската батерија од 300~500 пати(повеќе од 2 години секојдневна употреба) &бик;Анти-уред за заштита од преполнување &бик;Анти-прекумерна струја,анти-уред за заштита од краток спој &бик;Користете вообичаени светла за да останете вклучени 12 часа(треба целосно да се наполни на сонце 8 часа) &бик;Може да се полни под сончева светлина и сијалици(се препорачува директна сончева светлина)Големина: &бик;Проширување на надувување-10.2cm(дијаметар) *10.2cm(висина) &бик;Компресирано складирање-10.2cm*2cm пакување(1 парче)10.2*2cm &бик;Тежина:Пакување од 200гр(една група вклучувајќи и пакување) &бик;Големина на надворешната кутија:34*44*68 см,бруто тежина:20 кг(100 групи) &бик;Време на полнење:8 часа за целосно полнење на батеријата,време на осветлување:6-12 часа