Флексибилни соларни панели

Висок квалитет и најдобра цена Флексибилни соларни панели во Taiwan.
Googol Company е професионален добавувач на Флексибилни соларни панели. Во текот на десетгодишното искуство во областа на материјалите, стануваме лидер на првата линија на пазарот. Ги поставивме стапките години наназад и оттогаш се стремиме да испорачаме во нашите производи иновации, конкурентни цени и задоволство од клиентите управувано од квалитетот.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Флексибилни соларни панели, треба да знаете за највисок квалитет на Флексибилни соларни панели производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
Имаме напредна опрема за производство на

Флексибилни соларни панели

и добра изработка и постепено се истражуваат некои нов дизајн. Сите партнери во странство се добредојдени да преговараат и да соработуваат со нас.
  • Флексибилни соларни панели - WS120F6M
Флексибилни соларни панели
модел - WS120F6M
Најефикасни флексибилни соларни панели
Тенки,Дебелина 3 мм,не се плаши од чекорење,едноставна инсталација,нема дупчење,отпорност на временските услови-40~80̊В,анти-оштетување на морска сол,
Широк опсег на апликации:соларни автомобили,Тесла соларни автомобили,соларни чамци,соларна крошна,Пренослив соларен полнач,Количка за голф,Полнење за спасување,Соларен покрив,паркинг,камион,Трејлер,кампер,р.в,Стаклена градина.
ефикасност на соларни панели 20.4% ~25%многу повисока од онаа на аморфниот силициум 12%
Карактеристики:
А.мала тежина,лесен за носење(без алуминиумска рамка,нема стакло)。
Б.дозволете да стапнете.
В.дебелина само 3 мм.
Апликација:
соларна тенда
преносливо соларно полнење
голф количка
Полнење за спасување
брод,јахта
соларен покрив
паркинг барака
стаклена градина
автомобил,камион,кампер
Enquiry Now
производи Листа