Сончев систем за фарма

Сончев систем за фарма по најдобра цена во Taiwan.
Како професионален производителот, снабдувачот и извозник висок квалитет Сончев систем за фарма, Нашата фабрика инсистира на принципите на постојано подобрување, квалитет пред се, и искреност да соработува со клиентите и дома и во странство. Ние сме во потрага очекуваме да стане вашиот доверлив мувла снабдувач во блиска иднина.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Сончев систем за фарма. Добијте информации за добавувачите, производителите, фабриката, трговците на Сончев систем за фарма кои нудат најдобра цена во Taiwan
Ние имаме група на вработени и голема сума на продажбата на фигурата на

Сончев систем за фарма

. Затоа, ние сме искрено со нетрпение очекувам да се донесе долгорочна соработка со двете државни и странски претпријатија.
Solar System For Farmhouse Henhouse
  • Сончев систем за фарма - 7-11
Сончев систем за фарма
модел - 7-11
Системи за соларна енергија за фарма Користете сончева енергија за да заработите пари
Компанијата Гугол’s Сончевите системи за енергија за фарма,Henhouse ви помага да ја користите сончевата енергија за да заработите пари.Нашиот систем за соларна енергија содржи соларни панели со висока ефикасност,инвертери,лавици за монтирање,итн.
Производство на електрична енергија на компанијата Googol’Системите за соларни панели се 11%повисоки од просекот.
Ние гарантираме дека нашите соларни системи за електрична енергија се највредните системи за соларна енергија.
Покрај тоа,инсталацијата на соларни панели на покривот на фармата може да ја намали температурата на фармата подолу за 3~5℃,што може да ја зголеми удобноста на животните долу.
Фармски куќи,кокошките и свињите ќе бидат кородирани поради животинско ѓубриво и урина.Затоа,фармите,куќичките за пилешко и свињите треба да се зајакнат со челични конструкции пред изградбата за да се обезбеди безбедност на конструкцијата.Во исто време,потребниот алуминиум-магнезиум-Додадени се брановидни плочи од цинк.Инсталирањето на соларни панели осигури дека потпирачот и соларните панели на покривот нема да се урнат или да бидат разнесени од силен тајфун 20 години.
Inquire Now
производи Листа
Контролер за соларни полнење MPPT од серијата Производител на квалитет во ТајванMPPT TracerКраток опис: 1.Напредната технологија за повеќефазна синхрона исправка, исто така, има висока ефикасност на конверзија во средина за полнење со мала моќност.2.Користење на заеднички дизајн на негативни кола за да се направи системот да работи постабилно и посигурно3.Напредна технологија за следење точка на максимална моќност MPPT,и ефикасност на следење не помала од 99.5%.Во споредба со обичниот алгоритам PWM,постигнува 15% -20%поголема ефикасност.4.Користење на висококвалитетни увезени компоненти и напредно коло за конверзија на моќност,максималната ефикасност на конверзија може да достигне повеќе од 98%;полн-ефикасноста на оптоварување може да достигне 97%.5.Алуминиум метал за структура,Серијата MPPT Solar Controller за полнење може да се користи во секакви тешки услови.6.Различни алгоритми за следење може да се комбинираат за брзо следење на точката на максимална моќност.7.Технологија за следење со двоен бран и повеќекратни бранови,кога панелите се во делумна сенка или кога еден панел е оштетен,Серијата MPPT Solar Controller за полнење сè уште може точно да ја следи максималната точка на моќност.8.Четири делови на начини на полнење:MPPT полнење-изедначувачки полнеж-подобрување на карактерот-лебдечки полнеж.9.12/24/Функција за автоматска идентификација 48V.10.Со струја-ограничување на режимот на полнење,кога влезната моќност на фотоволтаичните панели е преголема,струјата на полнење ја надминува номиналната струја на контролорот,Контролорот ќе ја ограничи струјата на полнење на номиналната струја.11.Со внатрешна функција за откривање температура,кога температурата на контролорот се зголемува до 70 степени,контролорот ќе ја ограничи струјата на полнење на половина од номиналната струја.Кога температурата ќе достигне 90 степени,контролорот ќе го исклучи полнењето и излезот за да ја контролира температурата12.RS485 комуникација,може да обезбеди протокол за комуникација,погодно за клиентите да го интегрираат управувањето и секундарниот развој.(изборен)13.Иако RS485 комуникација домаќин компјутер,контролорот поддржува WIFI модул и GPS модул за проширување и имплементирање на следење на облакот на APP. (изборен)14.Функцијата за компензација на температурата на батеријата.15.Со широк опсег на работен напон на PV(12V систем,Напонот на фотоволтаичните панели може да биде до 100V,24Vand 48V максимален напон може да достигне 150V).16.Со прекумерно полнење,над празнење,над температура,функции за заштита од преоптоварување и обратна врска.
Соларен контролер за полнење PWM серија 10А~30A Производител на квалитет во ТајванКраток опис: Овој контролер е специјално дизајниран за соларна улична светлина и систем за соларни градинарски светла.Има два-начин излез на оптоварување,и двете-начин оптоварувањето е целосно контролирано независно,и може да се постават различни режими на работа соодветно.Во исто време,контролорот има кратки-коло,преоптоварување,и уникатен анти-обратна заштита,полн-истакнати мерки за заштита како што се автоматско исклучување и обновување на целосно и над-празнење,детални инструкции за полнење,статус на батеријата,оптоварување и разни инструкции за дефекти.Карактеристики:1.Усвои индустриски-главен контролен чип од одделение.2.Големи-LCD дисплеј на екранот,прилагодливо полнење,и параметрите за празнење.3.Заврши 3-фаза управување со полнење на PWM.4.Изграден-во над-струја/кратко-заштита на колото,отворени-заштита на колото,и заштита од обратна врска,од кои сите се себе-лекува и не го оштетува контролорот.5.Двоен MOS анти-коло за повратен проток,ултра-ниска топлина.6.Овој контролер е погоден за 12/Довод од 24 V-киселински батерии,литиум-јонски батерии,литиум железо фосфат батерии,Ве молиме обрнете внимание на менито за да го изберете соодветниот тип на батерија(стандардниот олово-кисела батерија).
Инвертер VPC MT-серија три фази(380 V)25 K/30 илјади/Производител на 36K квалитет во ТајванМТ серијата на инвертери е идеална за средни и големи-комерцијални инсталации на покривот,обезбедувајќи максимална ефикасност од 98.8 проценти и до три MPPT правци за одредени средини.Со тежина од само 40 kg и компактен,ефикасен дизајн,серијата MT е полесна за ракување и инсталирање во споредба со сличните инвертери на пазарот.Одликува со максимален влезен напон DC од 1100V,поширок опсег на MPPT,и почеток-напон од 180 V,серијата MT гарантира порано производство на енергија и подолго работно време со цел да се максимизира долго-рок на враќање и профитабилност за сопственикот на системот.1.Инверторот има до десет безбедносни инспекции2.Висока ефикасност на конверзија на инверторот(98.8%)3.Изграден-во DC изолационен прекинувач(DC-SW)4.IP 65 отпорен на прашина и водоотпорен5.Работна температура-30℃~45℃6.Широк опсег на MPPT напон(200~950 V)7.5-инчен голем LCD мулти-функционален екран8.Поддржете повеќе методи на комуникација(вклучувајќи WiFi)9.Оптимизација на јачината на звукот и перформансите10.Почитувајте ги прописите за поврзување на мрежата VDE-АР-N 410511.Запознајте се со VPC сертификацијата на Тајванското биро за стандарди,Метрологија и инспекција
Производител на квалитет во ТајванН-MT серијата на инвертери се идеални за средни до големи-проекти за дистрибуција со големина,особено за големи-скала комерцијални покриви и фарми растенија.Опсегот може да се пофали со напредна топологија и иновативна технологија за контрола за да се постигне максимална ефикасност од 99.0%,насочени кон максимизирање на долго-рок на враќање и профитабилност за сопственикот на системот.1.Модел на конвертор со сертифициран VPC од Бирото за стандарди,Инспекција и карантин2.Потребни инвертери за големи електрани3.200V нисконапонски старт4.98.8%висока ефикасност на конверзија5.30%Оптимизација на DC влез6.Вентилаторот IP68 има најдобра дисипација на топлина7.Тежината е само 59 килограми што ја предводи индустријата8.10%максимална оптимизација на AC излез9.Флексибилна конфигурација на 4 комплети MPPT модули10.200 V~1000V ултра-широк опсег на MPPT11.Лесно се инсталира и може директно да замени различни инвертери12.Запознајте се со VPC сертификацијата на Тајванското биро за стандарди,Метрологија и инспекција
Инвертер VPC DT-серија три фази(380 V)10 илјади/15 K/Производител на 20K квалитет во ТајванMPPT TracerСеријата на инвертери DT се специјално дизајнирани за три-фазни покривни системи,опсег на моќност од 10 kW,15 kW и 20 kW се идеални за мала комерцијална употреба.Интегрираните два MPPT овозможуваат два-влезови на низа од различни ориентации на покривот.Инвертерот од серијата SDT е мал,светлина,и лесен за инсталирање.Погоден и за надворешни и за внатрешни инсталации,овој инвертер нуди тивко работење поради неговиот вентилатор-помалку,ладење со природна конвекција.1.Инверторот има до десет безбедносни инспекции2.Висока ефикасност на конверзија на инверторот(98.3%)3.Изграден-во DC изолационен прекинувач(DC-SW)4.Оценка за отпорност на прав и водоотпорност IP 655.Излез на целосно оптоварување на 45℃6.Широк опсег на MPPT напон7.5-инчен голем LCD мулти-функционален екран8.Поддржете повеќе методи на комуникација(вклучувајќи WiFi)9.Оптимизација на јачината на звукот и перформансите10.Почитувајте ги прописите за поврзување на мрежата VDE-АР-N 410511.Запознајте се со VPC сертификацијата на Тајванското биро за стандарди,Метрологија и инспекција
Системи за соларна енергија за фабрики Користете ја сончевата енергија за да заработите пари Компанијата Гугол’Системите за соларна енергија за фабрика ви помагаат да ја користите сончевата енергија за да заработите повеќе пари.Нашиот систем за соларна енергија содржи соларни панели со висока ефикасност,инвертери,лавици за монтирање,итн.Производство на електрична енергија на компанијата Googol’Системите за соларни панели се 11%повисоки од просекот.Ние гарантираме дека нашите соларни системи за електрична енергија се највредните системи за соларна енергија.Водоотпорна посветеност:Компанијата Googol ќе го избере соодветниот метод на хидроизолација според он-услови на покривот на локацијата,и проверете дали има истекување на покривот пред инсталацијата.Ако има истекување на вода,прво ќе се хидроизолира,а потоа инсталирајте ја поддршката и соларните панели.Покривот на системот за производство на соларна енергија инсталиран од Googol Company гарантира дека нема да истекува вода.Анти-Обврска за тајфунот:Во текот на 20-годишен период на одржување на Googol Company,Сончевиот панел гарантирано ќе издржи 17-ниво на моментални налети.За време на периодот на одржување,се додека соларните модули се издувани и предизвикуваат штета на закуподавецот’s опрема,имот,и персоналот,одговорни ќе бидат закупецот и Googol Company.
Системи за соларна енергија за земја Користете сончева енергија за да заработите париКомпанијата Гугол’Системите за соларна енергија за земја ви помагаат да ја користите сончевата енергија за да заработите пари.Нашиот систем за соларна енергија содржи соларни панели со висока ефикасност,инвертери,лавици за монтирање,итн.Производство на електрична енергија на компанијата Googol’Системите за соларни панели се 11%повисоки од просекот.Ние гарантираме дека нашите соларни системи за електрична енергија се највредните системи за соларна енергија.Земниот соларен систем треба да има површина од повеќе од 2 хектари,а земјоделското земјиште или земјиштето на ридот мора прво да се смени во деловно земјиште за посебна намена,и мора да се плати такса за попуст пред да може да се имплементира.Потребна е најмалку една година за промена на земјиштето,а потребен е одреден надоместок за планот за промени и поврзаните промени.Системот за соларна енергија во моментов користи компјутерски купови кои се втурнати во почвата за да ја заменат цементната основа за да ги намалат трошоците.Длабочината на куповите од компјутер може да се прилагоди според квалитетот на почвата.Х-обликуваниот челик е поврзан со куповите на компјутерот за да формира колона.Структурата е безбедна и градежна.Тој е брз и лесен и погоден за големи-скала фабрика имплементација.
Системи за соларна енергија за домови Користете сончева енергија за да заработите париКомпанијата Гугол’Системите за соларна енергија за домови ви помагаат да ја користите сончевата енергија за да заработите пари.Нашиот систем за соларна енергија содржи соларни панели со висока ефикасност,инвертери,лавици за монтирање,итн.Производство на електрична енергија на компанијата Googol’Системите за соларни панели за дома е 11%повисоки од просекот.Ние гарантираме дека нашите соларни системи за електрична енергија се највредните системи за соларна енергија.Бидејќи повеќето покриви се рамни цементни покриви,методот на прицврстување може да се направи со завртки за проширување или засилување за садење во врска со цементната основа,со што се обезбеди сигурност на потпорната конструкција,водоотпорноста и естетиката на горниот кат,и Х-обликуваниот челик се користи како столбови и греди на арматурите за садење,В-обликуваниот челик е горниот зрак,а соларниот панел е заклучен на врвот за да се обезбеди структурна безбедност и естетика.Може да има повеќе од 4 метри употреблив простор под соларниот панел,кој може да го користи сопственикот на куќата.
Системи за соларна енергија за риби-симбиоза на електрична енергија Користете ја сончевата енергија за да заработите париКомпанијата Гугол’s Сончевите системи за енергија за риби-Симбиозата на електрична енергија ви помага да ја користите сончевата енергија за да заработите пари.Нашиот систем за соларна енергија содржи соларни панели со висока ефикасност,инвертери,лавици за монтирање,итн.Производство на електрична енергија на компанијата Googol’Системите за соларни панели се 11%повисоки од просекот.Ние гарантираме дека нашите соларни системи за електрична енергија се највредните системи за соларна енергија.Преглед на одгледување риба во затворен простор-симбиоза на електрична енергија:Објектот за производство на соларна енергија е прикачен на покривот на фармата,а околу него се поставени комплетни засолништа.Предност:1:Има комплетна затворена структура,што позитивно влијае на контролата на животната средина,вклучувајќи;Во лето поради намалувањето на сончевата светлина,па температурата на водата нема да стане висока;во зима,топлината е затворена во затворен простор за значително да се зголеми температурата на водата во базенот,а може да се добие доколку е потребно греење Подобри резултати.2:Може да се избегне и влијанието на дождот,вклучувајќи го и влијанието на киселите дождови и обилните дождови врз управувањето со аквакултурата.3:Водената пареа што се создава при одгледување во затворен простор го одзема ефектот на топлина,и намалувањето на работната температура на соларниот панел може да ја подобри ефикасноста на производството на енергија.4:Затворениот систем за размножување и правилното управување може ефективно да го блокираат ширењето на изворите на болеста и ефективно да ги подобрат придобивките од размножувањето.5:Мејнстрим практика на риба-електричната симбиоза овозможува лесна применанедостаток:1:Вкупните трошоци за изградба се високи,побарувачката за професионализам е исклучително висока,а времето на изградба е долго.2:Две-потребна е апликација за фаза,а времето за производство на електрична енергија е релативно одложено.3:Во структурата на целата фарма се потребни голем број на столбни структури,а дизајнот и планирањето на езерцето за размножување треба да се сменат.За целокупното планирање на инженерската индустрија,концептот на долго-потребна е употреба на терминот,и може да биде неопходно сопствениците на земјиштето заеднички да учествуваат во инвестирањето и управувањето,и усвои форма на долг-термински менаџмент и развојно планирање.
Инвертер VPC D-НС-сериски сингл-фаза(220 V)3К~Производител на 6k квалитет во ТајванД-Серијата NS е сингл-фаза на-мрежен инвертер со одлична компактна големина,сеопфатен софтвер,и хардверска технологија.Произведено за издржливост и долговечност според современите индустриски стандарди,серијата DNS нуди висока ефикасност и класа-водечка функционалност,IP65 отпорен на прашина и хидроизолација,и навивач-помалку,низок-дизајн на бучава.1.Инвертер 2 комплети MPPT со висока-ефикасни соларни модули(300 W~320 W)пофлексибилни2.Изграден-во електрично коло на ТЕ броило пресврт3.Висока ефикасност на конверзија(97.8%)4.Изграден-во развојот на DC изолација(DC-SW)5.IP65 отпорен на прашина и водоотпорен6.Поддржете далечинска надградба на софтверот7.Широк опсег на MPPT напон8.Поддржете повеќе методи на комуникација(WIFI/RS485)9.Дизајнот на новиот механизам ги интегрира модерните концепти за индустриски дизајн10.Интегрирана технологија за дисипација на топлина без вентилатор11.Усогласете се со мрежата-поврзани прописи VDE4105-АР-Н(меѓународно прифатени)12.Запознајте се со VPC сертификацијата на Тајванското биро за стандарди,Метрологија и инспекција
Системи за соларна енергија за симбиоза на рурална енергија Користете ја сончевата енергија за да заработите париКомпанијата Гугол’Системите за соларна енергија за симбиоза на рурална енергија ви помагаат да ја користите сончевата енергија за да заработите пари.Нашиот систем за соларна енергија содржи соларни панели со висока ефикасност,инвертери,лавици за монтирање,итн.Производство на електрична енергија на компанијата Googol’Системите за соларни панели се 11%повисоки од просекот.Ние гарантираме дека нашите соларни системи за електрична енергија се највредните системи за соларна енергија.Во земјоделската симбиоза,Сончевите панели го покриваат горниот дел за да создадат делумна сенка и да влијаат на сончевата светлина долу.Затоа,видовите на засадени растенија треба внимателно да се одберат.Можете да изберете соодветни растенија кои бараат половина-дневна сончева светлина според покриеноста на соларни панели и земете ги предвид ефектите од растенијата подолу.Моментално,можете да изберете ориз,кикиритки,брокула,банани,лимони,пченица,и Vanilla planifolia за производство и продажба,и економска вредност.